Dla Niego

Kosa spalinowa NAC 2 kW 53 cm3


Kosa spalinowa NAC 2 kW 53 cm3

Założenia były takie: wydać jak najmniej a uzyskać jak najwięcej mocy. Szybkie badanie rynku i trafiło na aktualną promocje Kosy spalinowej NAC 2kW za 337zł z Leroy Merlin.
W tym przedziale cenowym kosa nie ma sobie równych.

W zestawie wraz z kosą znajdziemy:

  • głowica na żyłkę
  • żyłka
  • głowica na ostrze
  • ostrz tnące
  • szelki
  • dokumentacja
  • podstawowe narzędzia do złożenia
Złożenie sprzętu według instrukcji przebiegało bez problemu. Do odpalenia potrzebujemy tylko mieszankę oleju i benzyny.

Radzę zapoznać się ze wskazówkami producenta co to stosowania mieszanki i początkowej eksploatacji nowego sprzętu!

Aktualizacja tekstu o testy i recenzje sezon 2017-2018
Dzisiaj z perspektywy 1 sezonu i około 1 hektara skoszonej trawy mogę śmiało polecić kosę NAC.
Pierwsze koszenia to trawa po pas, świeża, gruba i z chwastami. Myślałem że tutaj będzie potrzebne ostrze ale nie, żyłka dawała radę (ostrza przez pierwsze godziny nie należy zakładać). W sumie to ostrza jeszcze nie miałem okazji testować.

Testy i spostrzeżenia

Wysoka trawa (od 50cm), cienka, sucha lubi się zaplatać w głowicę i ją zatrzymać. Trzeba to wyczuć i momentalnie uciec aby do tego nie doszło. Po zatrzymaniu trzeba wyłączyć kosę, zdjąć i usunąć trawę ręcznie co zabiera sporo cennego czasu. Szkoda że nie ma na głowicę żadnej osłony. Na nowy sezon zobaczę jak to jest rozwiązane w innych modelach kos NAC.
Szelki z zestawu, może jestem debilem ale serio nie umiem ich założyć :D Zawsze zostaje jakiś pasek luźny. Co nie zmienia faktu że z nich korzystam i specjalnie nie narzekam, ale tutaj nie mam porównania.
Żyłka z zestawu potrafiła strzelić na małym drzewku czy suchych patykach, wiadomo. Wymieniłem ją na odrobinę grubszą o przekroju kwadrat. Nie było łatwo ją założyć bo zastosowałem max dopuszczalna średnica a i przekrój kwadrata nie pomaga. Udało się i jeszcze nie trafiłem na coś tak ostrego aby uszkodzić żyłkę. Może raz czy dwa ją rozprułem o siatkę i płaskowniki od bramy ;) Warto dodać że kosa jest dzielona co znacznie ułatwia transport osobowym autem. To fakt o którym zapomniałem a nie wiem jak bym dzisiaj przewoził brudny sprzęt w samochodzie gdyby nie był dzielony (rozpinam i zapinam za każdym razem i nic się z tym nie dzieje, zero luzów itp) ;)

Kosa NAC nie ma u mnie lekko koszę raz na 3-4 tygodnie "dżunglę" na łące z chwastami i patykami. Jak do tej pory tylko leję mieszankę paliwową i wymieniłem zużytą żyłkę na grubszą o przekroju kwadrat. Jest MOC! Myślę że te 2 kW to absolutne minimum aby kosa pracowała w nieco trudniejszych warunkach niż obkaszanie drzewek na angielskich trawnikach.

About Bloggervip

1 komentarze:

  1. Kupiłem tą kosę NAC 2kW na jesień 2017, i już nie mogę się doczekać wiosny XD Szelek też nie umiem założyć a właśnie szukałem info i tak tu trafiłem.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze:)

Staram się zaglądać na blog każdego komentującego, ułatwi mi to wpisanie w komentarzu linku do Waszego bloga.

Jeśli mnie zaobserwujesz poinformuj mnie o tym w komentarzu, na pewno się odwdzięczę tym samym:)

Obsługiwane przez usługę Blogger.